- Akciós termékek
- Adó-vevő
- Adó-vevő tartozék
- Antenna
- Antenna tartozék
- Kábel
- Csatlakozó
- Szerelési anyag
- Szerszám
- Krimpelő és blankoló fogó
- Kábelcsupaszító
- Csípőfogó
- Szerszám készlet
- Hosszabbító, elosztó
- Forrasztóállomás
- Kábel adagoló
- Mérőműszer
- Elektroszmog
- Telefon
- Bébiőr
- Lázmérő
- Rádió készülék
- Set-top box
- Egyéni védőeszköz
- Motoros sisakbeszélő
- Autó felszerelés
- Feszültség átalakító
- Elem
- Akkumulátor
- Akkumulátor töltő
- Megkülönböztető jelzés
- Figyelmeztető jelzés
- Hangjelzés
- Fény és hangjelzés kiegészítő
- Forgalomtechnika
- LED lámpa
- Okosotthon
- Szúnyogriasztó készülék
- Bolhapiac
- Kifutott termékek
Rendelésre (0)
Kábelcsupaszító
A kábelcsupaszító tökéletes eszköz arra, hogy a vezetékek külső burkolatát és szigetelését szakszerűen eltávolítsuk. Ez az eszköz lehetővé teszi, hogy gyorsan és pontosan dolgozzunk, és olyan eredményeket érjünk el, amelyeket más szerszámmal nem lehet megtenni. Bárki, aki szeret barkácsolni, szerelni vagy az építőiparban dolgozik, tudja, hogy milyen nehéz a szigetelés eltávolítása, főleg, ha mindezt létrán állva kell megtennünk. A kábelek vékony átmérője miatt a külső burkolat vagy a szigetelés eltávolítása valóban macerás feladat. Ha csak egy hagyományos kés és egy klasszikus fogó van kéznél, több kábel blankolása egy véget nem érő folyamattá változhat. Tovább olvasom...
Rendelésre (0)
• Koax csatlakozókhoz
• Használható: RG-58 BNC dugókhoz
• Az állítható betétnek köszönhetően kalibrációt követően RG-59, RG-6 kábelekhez is használható
Kábelkészítés során miért fontos a kábelcsupaszító vagyis a blankoló használata?
A kábelek úgy vannak felépítve, hogy a belsejükben van egy vagy több fémszál. Ez jelentheti azt, hogy egy vastagabb tömör drót vagy sok vékony csavart vezetéket találunk a belsejükben. Ezek a szálak vannak körülvéve műanyag szigetelő burkolattal, bizonyos esetekben pedig még árnyékoló hálóval is. Ahhoz, hogy ezt a kábelt bizonyos készülékekhez csatlakoztatni tudjuk, egy csatlakozót kell elhelyeznünk a végén.
Ennek érdekében a kábel végéről a szigetelő réteget el kell távolítanunk, és a csatlakozót vagy ahogy mások nevezik az érvéget vagy dugót kell hozzá rögzítenünk. Pontosan ezt a folyamatot nevezzük blankolásnak. De ügyelnünk kell, hogy a munkafolyamat során minden réteg sértetlen maradjon.
Az adott feladathoz mi alapján válasszuk ki a megfelelő kábelcsupaszítót?
Ahogy azt már fentebb rögzítettük a kábelcsupaszítók vagyis blankolók használata sokkal könnyebbé teszi a vezetékekkel való munkavégzést. De ezekkel a célszerszámokkal nemcsak, hogy sokkal szakszerűbb a folyamat, hanem időt és sok idegeskedést is megspórolhatunk. Mert nagyon precíz munkavégzést tesznek lehetővé, illetve fontos, hogy kábelcsupaszításakor a vezeték vagy a kábel ne sérüljön.
De miért a többes szám? Mert a különböző kábelekhez, különböző blankolókat érdemes használni! Például az ilyen típusú fogót először a kábel méretére kell állítanunk, a kábel körül körbe kell forgatnunk, majd végig kell vele hasítanunk a szigetelést. Ezután a műanyag borítás már könnyen lehántható a vezetékről. De ennek az eszköznek a használata például egy szűk elosztószekrényben nem a legkényelmesebb. Vannak állítható blankoló kések is, de találkozhatunk fix, szabványos méretű kábelekhez, vezetékekhez gyártott eszközökkel is.
Amit az automata kábelcsupaszítóról tudni érdemes
A komolyabb blankolókat gyakran automata kábelcsupaszítónak is nevezik. Az eszköz automatikus leolvasó rendszere a fogót a kábel méretéhez igazítja, ami egy nagyon praktikus funkció. Az ilyen típusú fogók a kábel vastagságához automatikusan hozzá igazítják a pengéket, majd biztonságosan és pontosan eltávolítják a szigetelést. Az automatikus huzalcsupaszítókat ezért gyakran önbeálló huzalcsupaszítóknak is nevezik.
Ezek a modern szerszámok egy-egy meghatározott típusú kábelhez készülnek, amelyek lehetnek lapos, hengeres, egy- vagy több vezetékes változatok, és bizonyos mérethatáron belül minden kábelt állítgatás nélkül biztonságosan tudnak blankolni.Ez különösen akkor fontos, ha különböző vastagságú vezetékkel dolgozunk, mert ellenkező esetben újra és újra be kell állítanunk az eszközt. Ennél a szerszámnál nincs szükség a vágásmélység állítására. Az automata kábelcsupaszító cserélhető pengékkel rendelkezik.
Mi a különbség a kábelcsupaszító és a krimpelő fogó között?
Egyes kábelcsupaszítók hasonlítanak a krimpelő fogókhoz. Funkcionalitásban azonban a két eszköz alapvetően különbözik egymástól, és nem tartoznak ugyanabba a kategóriába. A krimpelő fogó két különböző alkatrész közötti kapcsolat létrehozására használható, vagyis ez a fogó ugyanazt a funkciót tölti be, mint például a forrasztópáka. Ne feledjük, ez a szerszám nem alkalmas kábelek és vezetékek blankolására.
Milyen méretű kábelcsupaszítót válasszunk?
Többnyire a 180 mm-es markolattal rendelkező kábelcsupaszítók a legelterjedtebbek, de ezek a szerszámok különböző méretben kaphatók. Emellett a 160 mm-es vagy a 210 mm-es méretek is közkézen forognak. Ha különösen nagy kézzel áldott meg minket a sors, akkor a 210 mm-es modell a megfelelő számunkra, kisebb kezekhez pedig a 160 mm-es a jó választás. De kiválaszthatjuk a kábelcsupaszítót aszerint is, hogy milyen koax kábelhez szeretnénk használni. Válasszunk olyan eszközt, amely állítható betéttel rendelkezik, így a szerszám a kalibrációt követően RG-59-es, RG-6-os kábelekhez is használható.
A DND Telecom Center webáruházában az RG-59-es kábelhez valótól kezdve az RG-6-os kábelig kompatibilis kábelcsupaszító közül tud választani, az igényektől függően. Tekintse meg kínálatunkat!